Anlaşmalı boşanma avukatı, her hususta anlaşmış olan eşleri mümkün olan en kısa süre içerisinde, talep edildiği şekilde boşamaya yardımcı olmak üzere mesleğini icra eder.

Boşanma davalarının istatiksel olarak artış gösterdiği gerçeği kuşkusuz tartışmaya açık değildir. Çeşitli nedenler sonucu evliliğin devamını sağlayamayacaklarını anlayan eşler, ülkemizde artış gösteren boşanma davalarının ve yargılama sisteminin hala yavaş olması sebebiyle genellikle sulh olmakta ve anlaşmalı boşanma davası açmayı tercih etmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde vatandaşlar her tür davayı avukat aracılığı ile ya da avukatsız da açabilme hakkına sahiptir. Ancak yargılamaya ilişkin usuli işlemlerin belirli bir prosedüre uygun şekilde yürütülebilmesi, bu işlemlerin yanlış yapılması sonucunda hak kayıplarının meydana gelmesinin önlenmesi ve en önemlisi davanın hızlı ve düzgün bir şekilde, talepler doğrultusunda sonuçlandırılabilmesi adına boşanma hukukunda uzman bir anlaşmalı boşanma avukatı ile çalışmak en çok tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

CBC Avukatlık ve danışmanlık olarak biz, anlaşmalı boşanma davası açmanız halinde mutlaka konusunda uzman bir anlaşmalı boşanma avukatı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Büromuzda etik ve ahlak değerleri sınır belirlenmek suretiyle eşinize ve size hayatınızda yeni ve sorunsuz bir  sayfa açmanıza yardımcı olmak adına, eşinizle iletişim kurmanıza rağmen çözemediğiniz maddi anlaşmazlıkların sona erdirilmesi, nafaka, velayet, maddi tazminat, manevi tazminat, katılma alacağı, ziynet eşyalarının iadesi, menkul ve gayrimenkullerin paylaştırılması hususlarında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktayız. Aynı zamanda kendi kendilerine dava açmak isteyen eşler için anlaşmalı boşanma protokolü ve anlaşmalı boşanma davası dilekçesi hazırlanması şeklinde ücretli yazılı danışmanlık hizmeti de sunmaktayız.

Anlaşmalı boşanma davası hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız…

Anlaşmalı boşanma davası ücreti ve mahkeme masrafları için lütfen tıklayınız…

Anlaşmalı boşanma avukatı ücreti bilgisi için lütfen tıklayınız…

Yurtdışında alınmış anlaşmalı boşanma kararlarının Türkiye’ de tanınması için tanıma-tenfiz davası olarak adlandırılan davayı açmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmediğiniz taktirde Türkiye mahkemeleri tarafından tanınmamış olan boşanma kararı Türkiye’ de geçerli olmayacağı için nüfus kütüğünde eşler evli kalmaya devam eder. Yine bu hususta da anlaşmalı boşanma avukatı’ na vekalet verebilir ve dava açabilirsiniz. Mutlaka bilinmelidir ki Anlaşmalı boşanma avukatı evliliğinizi kurtarmak adına eşinize ve size psikolojik destek sağlayamaz veya aile terapistliği görevini üstlenemez. Gerçek anlamda evliliği sona ermiş ve hayatında bir yük haline gelmiş  eşlerin en zararsız şekilde bu evliliği hukuki anlamda sonlandırmalarına yardımcı olur. Anlaşmalı boşanma davası sonucunda, hukuki anlamda ne gibi haklara sahip olacağınız ya da hangi haklardan mahrum kalabileceğiniz konusunda anlaşmalı boşanma avukatı size yol gösterecek, olası riskleriniz ve kazançlarınız hakkında bilgilendirecektir. Ülkemizde avukatlık mesleğinde özel bir konuda uzman olmak, yasa veya kurallarla belirlenmemiş olup, avukatlar aldıkları dava türlerine ve aldıkları eğitime göre uzmanlaşmayı tercih etmekte, hangi konuda uzman olacaklarını kendileri belirlemektedirler. Bu sebeple bir avukatın boşanma avukatı olarak diplomaya ya da benzeri bir sertifika, resmi belge vb. ne sahip olması söz konusu değildir.

Bakırköy Anlaşmalı boşanma avukatı için tıklayınız…

Her davada olduğu gibi boşanma davalarında dava açıldıktan sonra da avukat tutmanız mümkündür. Dava açıldıktan sonra belli usuli işlemlerin özen ve dikkatle yürütülmesi gerekir, örneği boşanma davası açan taraf tazminat ve nafaka istememişse sonradan nasıl tazminat ve nafaka talep edileceğini avukata danışarak öğrenebileceği gibi açmış olduğu dava için bir avukata vekalet vererek tazminat ve nafaka talep etmesi mümkün olabilir. Boşanma davası sona erdikten sonra da 1 yıl içerisinde maddi-manevi tazminat ve nafaka talep edilebilmektedir. Bunun istinası anlaşmalı boşanma davasında maddi-manevi tazminat ve nafaka taleplerinden feragat edilmesidir. Uygulamada taraflar avukatsız olarak kendileri boşanma davası açtıklarında hak kaybına uğrayabilmektedirler. Sırf bir an önce boşanabilmek adına hak kaybına uğrama riski oldukça yüksektir. Bu sebeple uzman bir avukat eşliğinde tarafların iradelerine uygun şekilde bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamak ve bu protokole uygun şekilde dava açmak suretiyle boşanmanın gerçekleştirilmesi karı-kocanın her ikisinin de menfaatlerinin zedelenmesinin ve ileride hak kayıplarının doğmasının önüne geçecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir